@Nordjyllands Beredskab - torsdag 22. januar, kl. 09:12
Seneste melding fra styrkerne i Nors er, at der er kontrol over situtationen. De pakker sammen og returnerer om kort tid. Tråden opdateres ikke yderligere.
@Nordjyllands Beredskab - torsdag 22. januar, kl. 08:48
St. Thisted er til stede med seks mand og tre køretøjer på Håndværkervej i Nors ved en virksomhed, hvor der har været brand i en el‑kabinescooter. Ilden havde spredt sig til en parkeret bil ved siden af. Branden i den parkerede bil er nu slukket, og der er ikke fare for
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 23:18
Vi er hjemme og klar igen.
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 23:18
Vi er hjemme og klar igen.
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 22:00
Vi er færdige på adressen. Der er ventileret røg ud af bygningen. Der opdateres ikke yderligere på denne opgave.
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 21:41
Melding fra Brovst. Der er styr på branden, vi er igang med efterslukning.
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 21:13
Station Brovst er kaldt til bygningsbrand på Fredensdal. Det er en villa som brænder. Der er ild i taget og et baghus. Vi er fremme med 2 køretøjer og 6 mk.
@Nordjyllands Beredskab - tirsdag 20. januar, kl. 21:09
Station Løgstør er kald til bygningsbrand på Ludvig Müllers Have i Ranum. Der har været ild i en gryde med fritureolie, det har afgivet en hel del røg. Vi er fremme på stedet. Der er ikke ild.
@Nordjyllands Beredskab - søndag 18. januar, kl. 13:41
Vi er lige nu til stede på Hirtshalsmotorvejen lidt syd for Afkørsel Hjørring syd, i Nordgående retning, i forbindelse med brand i en personbil. Vi er tilstede med 2 køretøjer og 6 mk. Nødspor og 1. vognbane er derfor afspærret mens slukningsarbejde pågår.
@Nordjyllands Beredskab - fredag 16. januar, kl. 17:20